Ekonomi

Lido bahisçileri Mayıs ayına kadar Ether’lerini çekemeyebilir

cadmil.eth Perşembe günü Twitter alanında ‘i’ isimli Lido protokolü geliştiricisi; Ether (ETH) lider likit staking platformu LidoETH’lerini çekmek için, aracılığıyla stake yapan yatırımcılar “Mayıs başına kadar”bekleyebileceklerini söyledi.

Ethereum blok zincirinde para çekme işlemlerini etkinleştirmek için Lido’nun V2 test ağının lansmanını uygun şekilde hazırlaması ve V2 yükseltmesinin bazı güvenlik kontrollerini tamamlaması gerekir.

Ethereum çekimlerini sağlayacak yazılım güncellemesi olan Shapella, 12 Nisan’da gelecek ancak ne yazık ki Lido’nun V2 test ağının hazırlanması ve çoklu güvenlik kontrollerinin tamamlanması Shapella’yı yakalayamayacak. LidoDAO topluluğu üyeleri daha önce Mart ayı başlarında yazılım bakımı için oy kullanmıştı.

Lido’nun V2 yükseltmesi, “Kapsam açısından önemli”ve 5,9 milyondan fazla ETH’nin stake edildiği Ethereum’daki Lido için “en büyük yükseltme” araç. V2 yükseltmesi, sıvı staking platformunda ETH çekilmesini sağlayacaktır.

Kripto istatistik sitesi DefiLlama’ya göre Lido, kilitli toplam 11,2 milyar dolarla en büyük merkezi olmayan finans protokolü. CoinGecko’ya göre, Lido’nun yönetim tokeni LDO son 24 saatte yüzde 6 düşüşle 2,50 dolara düştü.

Ethereum’daLido para çekme işinin karmaşıklığına ilişkin olarak Kadmil, sibernetik bir unsura değindi ve şunları söyledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

karakocanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu