Haber

Patrushev: Kiev, selin etkisini artırmak için Dinyeper HES’teki suyu baraja çarpmadan serbest bıraktı

Patrushev, Belarus Güvenlik Konseyi Sekreteri Aleksandr Volfoviç ile yaptığı görüşmede Ukrayna’nın Kahovka HES’e saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kahovka HES’teki barajın yıkılmasını Kiev rejiminin planlı bir terör eylemi olarak nitelendiren Patrushev, bunun sivilleri ve sivil altyapıyı yok etmeyi amaçladığını vurguladı.

Saldırıdan bir gün önce Dinyeper HES’in üst kotundaki suyun taşkınların etkisini artırmak için boşaltıldığını belirten Patrushev, Ukraynalı yetkililerin Herson Bölgesi’ndeki selin oluşturduğu tehlikenin ve risklerin farkında olduğunu düşündüğünü belirtti. Zaporozhye Nükleer Santrali ve Kuzey Kırım Kanalı. .

‘ABD, Rusya ve Beyaz Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürütüyor’

Uluslararası gündemdeki duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Patrushev, ABD’nin ulusal bilinci ve halkları yok etmek amacıyla Rusya ve Beyaz Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüttüğünü vurguladı.

Patruşev, bugün Batılı siyasetçilerin bu konuyu açıkça dile getirdiklerini ve belgelerinde dile getirdiklerini kaydetti.

Patrushev, Beyaz Rusya’nın en yakın müttefik ve stratejik ortak olmaya devam ettiğinin altını çizerek, şöyle konuştu: Ortak savunma kabiliyetimizi güçlendiriyoruz, birlikte dış yaptırım baskılarına ve iç işlerimize karışma girişimlerine karşı çıkıyoruz.”sözlerini kullandı.

karapinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu