Haber

San Francisco’yu 3 kez öldürmeye yetecek kadar fentanil yakalandı

California Valiliği, San Francisco şehrinde 2023 yılı Mayıs ayı başından bu yana 4 kilogramdan fazla fentanil ele geçirildiğini duyurdu. Valinin açıklamasına göre, güçlü bir opioid analjezik olan 4 kilogramdan fazla fentanil, aşırı dozdan 2 milyondan fazla ölüme neden olur.

The Guardian gazetesinin haberine göre Kaliforniya Valiliği, 15 Haziran Perşembe günü yaptığı açıklamada, Mayıs ayının başından bu yana sadece San Francisco’da 4 kilogramın üzerinde fentanil ele geçirdiklerini belirterek, bu sayı nüfusu öldürmeye yetecek kadar büyük bir miktardı. üç kez 800.000’den fazla şehir.

2023’ün ilk 4 ayında 268 kişi birden fazla dozdan ‘kazara’ öldü

California Valiliği’nin açıklamasına göre, uyuşturucu madde California Otoyol Devriyesi ekipleri tarafından ele geçirildi. Söz konusu operasyonların Vali Gavin Newsom’un fentanil ile ilgili çaba planının bir parçası olduğu paylaşıldı. Valilik yaptığı açıklamada, el konulan fentanilin tamamının Tenderloin mahallesi ve çevresinde ele geçirildiği bildirildi.

San Francisco Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2023’ün ilk dört ayında 268 kişi ‘kazara’ aşırı dozda fentanil nedeniyle öldü. Nisan ayında, şehrin fentanil ve evsizlik krizleri nedeniyle eleştirilen Vali Newsom, California Otoyol Devriyesi, Eyalet Ulusal Savunma ekipleri ve başsavcılığın uyuşturucuyla mücadele çabalarını destekleyeceğini duyurdu. (DIŞ HABERLER)

habercaycuma.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu