Haber

TRT’nin Görmezden Gelen Muhalefetine “Sayısız Kanal Var” Savunması

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, “Ülkede sayısız kanal var” diyerek muhalefete yönelik TRT ambargosunu savundu. CHP’li Bülent Tezcan, durumu ‘acımasızlık ve utanmazlık’ olarak nitelendirdi.

Kamu yayıncılığı yapan TRT’de sadece Cumhur İttifakı ile ilgili haberlerin yer alması muhalefetten tepki aldı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel, “Türkiye tek kanallı bir ülke değil, sayısız kanal var. Ayrıca sosyal medyada kontrolsüz propaganda yapılmasına izin veren kanallar var” dedi.

“TRT babalarının malıymış gibi davranıyorlar”

İktidarın propaganda sürecinde kamu tesislerine her zamankinden daha fazla başvurmaya başladığını ve muhalefetin görmezden gelindiğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, eşitsizliğin seçim gününe kadar büyüyebileceği uyarısında bulundu.

Özel yorum, “Yüzsüzlük ve utanmazlık ifadesi”takdir eden Tezcan “Kendilerini devlet sanıyorlar. Sanki TRT babalarının malıymış gibi, AKP’nin kanalıymış gibi davranıyorlar.” söz konusu.

Tezcan, TRT’nin tüm kanallardan daha tarafsız olması gerektiğini belirtirken, hükümetin resmi organı olarak hareket etmeye devam ettiğini belirtti. “TRT milletin TRT’sidir. Bütün milletin vergileriyle kurulmuş Türkiye’nin en önemli yayın kuruluşunu alıp rezil ettiler. Bu milletin böyle bir utanmazlığa tahammül etmeyeceğini seçim günü göreceğiz. Seçimlerin ardından TRT eski konumuna geri dönecek.dedi.

“Artık bu usulsüzlüğün cezası yok”

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Rüştü Tiryaki de hükümete tepki gösterdi. Tiryaki, seçim sürecinde tarafsız yayın yapmayan kanalları cezalandıran düzenlemenin OHAL KHK’sı ile kaldırıldığını ve bu tür hukuksuz uygulamalara artık yaptırım uygulanmadığını bildirdi. “AKP sadece kendi ittifakının propagandasını yapıyor ve hukuksuz işlemler yürütüyor. Eskiden yayıncılığa kadar varan bu usulsüzlüğün artık cezası yok ve bunu kullanarak cesur adımlar atıyorlar. Kuşkusuz seçimlerden sonra tarafsız yayın yapmayan yayın organlarına yaptırımlar geri gelecektir. Bu ambargoyu sandıkta aşacağız” dedi.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu