Haber

Türkiye Sağırlar Güreş Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu Alihan Bayraktar

İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Torku Şeker Sporlu Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu oldu.

Konya Şeker’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan Türkiye Sağır Yetişkinler, Gençler, Yıldızlar Özgür ve Grekoromen stil Güreş Şampiyonaları, 19-21 Temmuz tarihleri ​​arasında Bursa’da düzenlendi.

Bursa Osmangazi Çok Hedefli Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçlar, Dünya İşitme Engelliler Şampiyonası’na katılacak sporcuları da belirleyeceği için önemliydi.

Torku Şeker Spor Kulübü, antrenör Ersoy Ergin nezaretinde şampiyonaya tek sporcu ile katıldı. 67 kilo Greko-Romen stil mindere çıkan Alihan Bayraktar, rakiplerini devirerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Torku Şeker Spor Kulübü Başkanı Ahmet Bozdam, bu yıl faaliyet gösterdikleri tüm branşlarda altın madalya kazandıklarını hatırlatarak, “İşitme engelliler güreşinde madalya kazandık. Geçenlerde PANKOBİRLİK Başkanı ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu’nun destekleriyle bu branşı kurduk.” sözlerini kullandı.

Bozdam, “Sporcumuz, şehrimizde takip ettiğimiz, geçmişte Avrupa Şampiyonu olan bir gençti. Onu kulübümüze kazandırdık ve ilk turnuvasından Türkiye Şampiyonu olarak dönebildi. Alihan Bayraktar’ı ve teknik direktörümüzü tebrik ediyorum. Bizi hayal kırıklığına uğratmadılar.” değerlendirmesini yaptı.

haber-arhavi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu